نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: رابطه سرد همسرم با خانواده ام

1143
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39792
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

رابطه سرد همسرم با خانواده ام

سلام ۴ ماهه که ازدواج کردم قبلا با همسرم دوست بودم یکسال .سبک زندگیم تو دوران دوستی جوری بود که خیلی با خانواده ام در ارتباط نبودم واسه همین همسرم تا قبل ازدواج فکر می کرد خانواده خوبی ندارم .برای ازدواج با همسرم خیلی تلاش کردم همه چیز ساده و آسون باشه با ۲۰ تا سکه ازدواج کردم بدون عروسی . سر دفاع کردن از شوهرم خانوادم خیلی ناراحت بودن و اینکه همسرم شهرستانیه پدرمو خیلی آزار می ده . مادر همسرم تقریبا با ما زندگی می کنه و من هم پذیرفته بودم و رفتار شایسته ای باهاش دارم . مادر شوهرمم هم زن مهربونیه و البته خود شوهرم هم دوست دارم . اما اون با خانواده ام خوب نیستو ازشون ایراد میگیره و چون این مساله منو ناراحت می کنه ناخوداگاه با خانواده خودم رفتار بدی دارم . احساس سر خوردگی و شرمساری دارم در برابر خانوادم . البته خانواده عجیبی هم دارم که کلا خیلی شبیه به خودم نیستن چون که پدرم ازدواج مجدد کرده و دو تا بچه هم داره که من خیلی دوسشون دارم . اما چون لر هستن شوهرم باهاشون رفتار خوبی نداره. منم دوست دارم که اونا رو در کنارم داشته باشم . خیلی زورم میگیره به خاطر حرفای شوهرم و اینکه تا کاری رو که می خواد انجام نمیدم باهام رفتار زشتی می کنه .مثلا دیشب گفتم مامانش نیاد خونمون چون خونمون کثیف بود . اونم به ظاهر قبول کرد ولی شروع کرد از برادرم بد گفتن و منم ناراحت شدم ولی چیزی نگفتم با اینکه سه شب بود ازش پرستاری می کردم صبح که بیدار شد شروع کرد بدو بیراه گفتن که خانوادت فلان یا بهمان . منم دیگه طاقت از کف دادن و از خجالتش در اومدم ولی بعد به پدرم زنگ زدم و کلی گله کردم از برادرم . خودم اعتقادم اینه همه با هر عقیده ای محترمن اما رفتاردهمسرم رو تاثیر می زاره و خانوادمو رنجوندم . احساس گناه داره خفه ام می کنه . دلم ازش خیلی گرفته اینکه فکر می کروم میشه روش حساب کرد ولی اینجوری پیزوری از آب دراومده خیلی حالمو بد کرده . چی کار باید بکنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : رابطه سرد همسرم با خانواده ام

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    متاسانه شماهمانطور که خودتان بیان کردید با فاصله گرفتن از خانوادتون و بیان آنها در زمان دوستی برای همسرتان دیدگاهی را در ایشان شکل داده اید که باعث می شود همسرتان با دید تحقیر به آنها نگاه کند و از بیان بعضی حرفها خودداری نکند و حریم های شخصی بین ها در حال شکستن است. تا زمانی که خود شما با آنها با احترام صحبت نکنید و احترام آنها را نگه ندارید نمی توانید توقع آن را از همسرتان نیز داشته باشید . خانواده شما با هر فرهنگی که باشند همسر شما زمانی که به خواستگاری شما امده است از آن اطلاع داشته است پس شما نباید از آن خجالت بکشید. سعی نکنید توهین او را با توهین جواب بدهید بلکه به صورت یک الگو برای او رفتار کنید تا رفتار صحیح را آموزش ببیندد ، از توهین به خانوادیتان حتی در بدترین شرایط بپرهیزید، سعی نکنید بخاطر خانواده ها روابطتتان با همسرتان دچار مشکل شود و همچنین نگذارید همسرتان فکر کند خانوادیتان را به او ترجیح می دهید در جمع خانوادیتان حرف های همسرتان را تعید کنید البته حرفهایی که توهین به کسی نباشد هرچقد رابطه شما با همسرتان بهبود پیدا کند رفتارهای ایشان بهبود بیشتری پیدا می کند .
    در این مسیر می توانید از روانشناسان کانون مشاوران ایران کمک بگیرید .
    ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴
    شاد باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد